Motorola Moto G Play (2023), 3 gün pil ömrü vadediyor!

Photo of author

By admin

Şuanda Lenovo’nun sahip olduğu Motorola, telefon sektöründe ülkemizdeki durumun aksine yurt dışında gayet başarılı. Örneğin ABD’deki akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung’un ardından yüzde 4,69 ile Motorola üçüncü sırada. Şirket geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi ve orta segment telefonları ile birden fazla kullanım senaryosuna hitap ediyor. Şimdiyse Motorola, 3 gün pil ömrü vadeden telefonu Moto G Play (2023)ile karşımıza çıkacak.

Karşınızda Moto G Play 2023

Şirketin yeni telefonu Moto G Play (2023), selefi olan Moto G Play (2021)’den önemli ölçüde farklı görünüyor. Kamera kısmında dikey konumlandırılan üçlü kamera modülüne geçilen telefonun ön yüzeyi de daha modern görünüyor. Eski modelin aksine burada ekranın üst kısmında delik görünümlü çentiğe geçildiğini görüyoruz.

Telefonun tasarım kısmında eklenen detaylar tamamen görünümle alakalı da değil. Uygun fiyatlı bir model olmasına rağmen Moto G Play (2023), IP52 seviyesinde suya dayanıklılık sertifikası ile karşımıza çıkıyor.

Yeni Motorola telefonun ekran özellikleri selefinden kağıt üzerinde pek de farklı değil. 90Hz tazeleme hızına, 1600×720 piksel HD+ IPS LDC panele sahip ekran 6,5 inç boyutunda. MediaTek’in giriş ile orta segment arasındaki telefonlar için tasarladığı Helio G37’den güç alan cihaz, 3GB RAM ve 32GB depolama ile geliyor. RAM ve depolama tarafında kullanıcılara başka seçenekler sunulmamış.

3 güne kadar pil ömrü!

Helio G37 platformunun az pil tüketmesi ve ekranın yüksek çözünürlüklü olmaması ile birlikte Motorola, bu telefonu pil iddiasıyla ön plana çıkarıyor. Güç ihtiyacını 5000 mAh pilden karşılayan telefon, Motorola’nın iddiasına göre gündelik kullanımda kullanıcıya 3 güne kadar pil ömrü sunuyor. Selefi olan Moto G Play (2021)’de de bu değerler ile karşılaşmıştık. Son olarak kutudan Android 12 ile kutudan çıkması beklenen cihaza ileriki zamanlarda bir güncelleme gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Motorola Moto G Play (2023), 12 Ocak 2023 tarihinde ABD içerisinde satışa sunulacak. Uygun fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek olan telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Peki siz Motorola Moto G Play (2023) hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time